Ærespriser PDF Udskriv Email
Skrevet af Administrator   

Æresmedlemmer, Hæderstegn, Foreningslederpokalen, Idrætslederpokalen og Aktivpokalen i ASG&I, 37. kreds

 

Foreningslederpokalen

1986 Finn Petersen

1987 Torben Hansen

1988 Joan Blom Hansen

1989 Henning Aarup

1990 Finn Petersen

1991 Vivi Nielsen

1992 Anni Risbo Jessen

1993 Flemming Rostgaard

1994 Merethe Henriksen

1995 Hans Rasmussen

1996 Frank Johannesen

1997 Birgitte Petersen

1998 Henrik Fuldby

1999 Hans Chr. Hæsum Petersen

2000 Lilian og Per Thomsen

2001 Mie Nørby Larsen (Gymnastik)

2002 Peter Windum (Fodbold)

2003 Kirsten Dysted (Håndbold)

2004 Erling Hansen (Tennis)

2005 Ulla Lund Nielsen (Kasserer)

2006 Lene Andersen (Badminton)

2007 Merethe Henriksen (Gymnastik)

2008 Anne-Line Vest (Gymnastik)

2009 Martin Frilander (Hovedbestyrelsen)

2010 Inge C. Holding (Hovedbestyrelsen) v. 125 års jubilæet

2011 Pernille Oxlund

2012 Heidi Rask

2013 Tina Folkmann

2014 Birgitte Enghave

2015 Mandagsbanko

2016 Tina Folkmann

2017 Tennisafdelingen

 

Idrætslederpokalen

1986 Tom Jensen

1987 Ulla Rask Olsen

1988 Stig Passer Iversen

1989 Flemming Høier Olsen

1990 Kirsten Petersen

1991 Carl Erik Nielsen

1992 Gunhild Nielsen

1993 Henning Ibsen

1994 Anne Kathrine Nissen Hansen

1995 Mette Henriksen

1996 Claus Andersen

1997 Anders Johannesen

1997 Nels Asmussen

1997 Kasper Johannesen

1998 Claes Vinge Olsen

1999 Merethe Henriksen

2000 Poul Vinther (fodbold)

2001 Marianne Sonne og Susanne Andreasen (teater)

2002 Johnny West (fodbold)

2003 Lene Andersen (badminton)

2004 Merete Henriksen (gymnastik)

2005 Jette Licht (fodbold)

2006 Niels Jacobsen (fodbold)

2007 Niels Anker Nielsen (fodbold)

2008 Ulrik Frandsen (gymnastik)

2009 Inger Pedersen (gymnastik)

2010 Pia og Søren Jensen (gymnastik)

2011 Svend Petersen

2012 Ole Bloch Hansen

2013 –

2014 -

2015 Maja Louise Roed

2016 Kasper Veje

2017 Martin Sandau


 

Aktivpokalen

1986 Hans Chr. Hæsum Petersen

1987 Jacob Larsen

1988 Anne Kathrine Nissen Hansen

1989 Tove Mortensen

1990 Steen Blom Hansen

1991 Anja Munkholm

1992 Mikkel Riemann

1993 Lis Vilstrup

1994 Johnny Vest

1995 Frank Klitgaard

1996 ingen

1997 Thora Lauridsen

1998 Peder Nissen Hansen

1998 ikke uddelt

1999 Søren Nielsen

2000 Peter Jensen

2001 Else Marie Mark

2002 Karen Hansen

2003 Lotte Voergaard

2004 Kulsvierscenens Kostumetjeneste (teater)

2005 Ikke uddelt

2006 Pia Jensen (rulleskøjter)

2007 ikke uddelt

2008 Mathilde Jensen og Julie Vinther (gymnastik)

2009 Tore Brynaa (rulleskøjter)

2010 Kristina Jensen og Theresa Greibe (gymnastik)

2011 Rulleskøjte Medhjælperteam

2012 Andreas Grønbæk

2013 Marianne Taarup

2014 Lillian og Per Thomsen

2015 Lau Sommerfeldt

2016 Torben Hansen

2017 Colin Curtis


 

Æresmedlemmer

1994 Børge Rask Olsen v. generalforsamlingen

1998 Hans Asmussen v. generalforsamlingen

2003 Knud Sørensen v. generalforsamlingen

2003 Flemming Lynge Nielsen v. generalforsamlingen

2003 Knud Brodersen v. generalforsamlingen

2003 Hans Henrik Mortensen v. Alsønderup Åben 13 september

2010 Joan Blom Hansen v. 125 års jubilæet

2010 Finn Petersen v. 125 års jubilæet

 

Afdøde æresmedlemmer

David Nielsen

Sejr Jørgensen

Peter Andersen

Marius Sams

Svend Nielsen

Villy Rasmussen

Ole Steen

Aagaard Larsen

Lars H. Sørensen

Ryle Sørensen

Jørgen Troelsen

 

Æret være deres minde

 

Hæderstegn

1983 Knud Sørensen v. 100 års jubilæet

1983 Poul Møller v. 100 års jubilæet

1983 Jørgen Holmgaard v. 100 års jubilæet

1986 Erik Svensson v. generalforsamlingen

1986 Per Morsing v. generalforsamlingen

1987 Jørgen Petersen v. generalforsamlingen

1987 Kurt Bjørnbak v. generalforsamlingen

1987 Ejvind Østrup Møller v. generalforsamlingen

1988 Lis Asmussen

1988 Hans Asmussen

1988 Børge Rask Olsen

1991 Flemming Lynge Nielsen v. generalforsamlingen

1995 Henning Aarup v. generalforsamlingen

1995 Joan Blom Hansen v. generalforsamlingen

1999 Palle Højland v. Loppegudstjeneste

2000 Knud Brodersen v. generalforsamlingen

2004 Lillian og Per Thomsen v. generalforsamlingen

2005 Tove og Jørgen Troelsen v. generalforsamlingen

2005 Birgit og Finn Petersen v. generalforsamlingen

2005 Finn Hansen v. generalforsamlingen

2005 Jens Carl Hansen v. generalforsamlingen

2008 Elsebeth Riemann v. generalforsamlingen

2010 Ulla Lund Nielsen v. 125 års jubilæet

2010 Merethe Henriksen v. 125 års jubilæet

2010 Peter Windum v. 125 års jubilæet

2017 Tina Folkmann v. Gymnastikkens opvisning den 23. april 2017

 

 

 

Senest opdateret: Mandag, 05. juni 2017 05:21